علت گرم نشدن رادیاتور شوفاژ

علت گرم نشدن رادیاتور شوفاژ

در زمستان ها به دلیل سرمای زیاد ممکن است رادیاتور شوفاژ شما گرم نشود و شما بخواهید علت گرم نشدن رادیاتور شوفاژ را بدانید. علت گرم نشدن شوفاژ در زمستان میتواند به دلیل درست کار نکردن موتور خانه شما باشد. خرابی موتور خانه یک مشکل برای ساختمان ها میباشد که باید هرچه سریع تر آن را رفع کنند.از مشکلات دیگر ساختمان ها ندانستن علت گرم نشدن پایین رادیاتور می باشد که در این متن به آن هم میپردازیم.

علت سرد بودن پایین رادیاتور شوفاژ می تواند به دلیل رسوب گرفتن و یا پایین بودن دمای آب داخل سیستم گرمایشی باشد.

از عامل دیگر که میتوان علت سرد بودن قسمت پایین رادیاتور شوفاژ باشد به کم بودن فشار آب داخل سیستم آب اشاره کرد.

برای رفع این مشکلات میتوانید ادامه متن را دنبال بکنید.

 

 

یکی از علت گرم نشدن رادیاتور شوفاژ

در ماه‌های ابتدایی پس از نصب پکیج و شوفاژ ممکن است چنین موردی برایتان پیش آید و طبیعی است اما اگر این مورد بیش از یک ماه اولیه به طول انجامید پیشنهاد ما به شما بررسی موارد زیر توسط تعمیرکار رادیاتور است :

خرابی شیر پرکن

سوراخ بودن منبع انبساط و مبدل حرارتی

وجود نشتی در لوله‌ها

 

 

سوراخ شدن شوفاژ میتواند علت گرم نشدن رادیاتور شوفاژ باشد.

 

در همان ابتدا سعی کنیم از لوله‌ای با جنس مناسب که کمتر نیازمند تعمیر است بهره بریم. اگر بخواهیم نامناسب‌ترین لوله را به گفت تعمیرکار رادیاتور نام ببریم که احتمال سوراخ و نشتی‌دادن آن زیاد است می‌توان لوله‌های گالوانیزه را نام برد  که پیشنهاد نمی‌شود؛ و از سوی دیگر لوله‌هایی که به مراتب کیفیت بهتری دارند و پیشنهاد می‌شود، از جنس پوش‌فیت هستند.‌

 

 

برای رفع سوراخ به وجود آمده می‌توان از انواع چسب مناسب موجود در بازار که برای رفع سوراخ رادیاتور شوفاژ اند بهره برد. پیشنهاد تعمیرکار رادیاتور ما آن است که قبل از رفع این مورد ، ابتدا به بررسی رسوبات در لوله بپردازید ( چرا که عاملی برای سوراخ شدن مجدد است ).

 

 

باید توجه داشته باشیم که برخی قطعات را می‌توان تعمیر نمود اما تعمیر برخی دیگر از قطعات تنها موجب افزایش هزینه‌های ما خواهند شد، علاوه بر آنکه در آینده باید برای آنها زمانی گذاریم و به تعویضشان بپردازیم. به عنوان مثال اگر بر روی شیری شکستگی ایجاد گشت در همان ابتدا بهتر است که آنرا تعویض کنیم و برای تعمیرش هزینه نکنیم. از سویی دیگر اگر مشعل دچار عیب گشت می‌توان با تماس با یک تعمیرکار رادیاتور آن را مانند روز اولش نمود.

 

علت گرم نشدن رادیاتور شوفاژ می تواند خربی پکیج باشد برای رفع خرابی پیک و متوجه شدن علت گرم نشدن رادیاتور پکیج قسمت پایین را مطالعه بکنید.

 

رفع کردن رسوب های پکیج

از بخش های مهم سرویس پکیج ، رسوب گیری پکیج می باشد که باید به صورت مرتب صورت گیرد تا پکیج شما به خوبی کار کند و عمر مفید آن بیشتر شود.با رسوب گیری به موقع پکیج باعث افزایش راندمان و کاهش مصرف انرژی می شوید.

 

 

 

چک کردن پمپ آب پکیج

پمپ آب پکیج وظیفه به گردش در آوردن آب داخل رادیاتور شوفاژهای سیستم گرمایشی را بر عهده دارد پس برای داشتن گرمایی مطلوب و خوب باید حتما از کارکرد این قسمت در پکیج بوتان اطمینان حاصل کرد.

 

پمپ آب پکیج ممکن است به مرور زمان رسوب گرفته و فرسوده شده باشد، اگر پمپ آب پکیج سرویس نشود به مرور زمان خراب شده و هزینه خیلی بیشتر از سرویس کردن پکیج برای شما ایجاد می کند.

 

 

 

مناسب بودن شیر گاز

شیر گاز پکیج باید حتما به درستی تنظیم شود تا بهترین کار کرد خود را داشته باشد.تنظیم کردن شیر گاز پکیج یک کار تخصصی می باشد به همین دلیل معمولا تنظیم آن را به یک متخصص تعمیر پکیج می سپارند.

 

تنظیم فشار آب منبع

تنظیم بودن فشار آب داخل منبع پکیج نیز از موارد مهم در سرویس پکیج می باشد.اگر فشار آب داخل منبع پکیج تنظیم نباشد پکیج شما به خوبی گرما را منتقل نمی کند و حتی ممکن است پکیج شما روشن نشود.همیشه از استاندارد بودن میزان فشار آب داخل پکیج خانه خود اطمینان حاصل کنید.

 

قبل از تنظیم فشار آب پکیج ، پکیج خود را خاموش کنید و بگذارید دمای آب داخل پکیج به اندازه دمای اتاق شود.

 

 

 

دودکش و فن خروجی پکیج

چک کردن دودکش پکیج از موارد ایمنی می باشد که باید حتما انجام شود تا از ایجاد خطر گاز گرفتگی جلوگیری شود.

 

در قسمت انتهایی دودکش حتما ازکلاهک H دودکش استفاده کنید تا در زمان باد شدید گازهای تولید شده پکیج به داخل پکیج باز نگردند.

 

 


/ 0 نظر / 13 بازدید