چاه بازکنی یا لوله بازکنی ؟

 

چاه بازکنی نام دیگر عملیات لوله بازکنی می باشد که پس از گرفتگی لوله های فاضلاب به وسیله اجسام سخت یا رسوبات مو و چربی و… شما به آن نیاز خواهید داشت.


عملیات چاه بازکنی

این عملیات باعث میشود رسوب ها و موادی که در لوله های فاضلاب به علت رعایت نکردن نکات بهداشتی گیر کرده اند، از بین رفته و گرفتگی لوله ها از بین برود.

چاه بازکنی روش های متفاوتی دارد که پیشنهاد ما به شما تماس با متخصصین و شرکت هایی می باشد که مهارت لازم و کافی را در چاه بازکنی دارند.


لوله بازکنی تهران :

 • لوله بازکنی شمال تهران
 • لوله بازکنی تخلیه چاه
 • لوله بازکنی شرق تهران
 • تخلیه چاه ولوله بازکنی
 • لوله بازکنی در تهرانپارس
 • لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران
 • لوله بازکنی غرب تهران

لوله بازکنی غرب تهران :

 • لوله بازکنی شمال تهران
 • لوله بازکنی تخلیه چاه
 • لوله بازکنی ارزان
 • لوله بازکنی شرق تهران
 • تخلیه چاه ولوله بازکنی
 • لوله بازکنی در تهرانپارس
 • لوله بازکنی و تخلیه چاه تهران
 • لوله بازکنی غرب تهران
 • تخلیه چاه شرق تهران
 • خدمات لوله بازکنی
 • لوله بازکنی سعادت آباد

همچنین لوله بازکنی اصفهان ، لوله بازکنی شیراز ، لوله بازکنی کرج ، لوله بازکنی جنوب تهران ، لوله بازکنی قم ، لوله بازکنی مشهد از دیگر خدمات ماست.


روش های زیادی برای چاه بازکنی ارائه شده است اما در ادامه فقط دو روش متداول را باهم بررسی میکنیم.

1.   استفاده از اسید برای چاه بازکنی

در این روش شما با خرید اسید مناسب برای چاه بازکنی باد آن را درون لوله فاضلابی که دچار گرفتگی شده بریزید و مدتی صبر کنید تا اسید وارد لوله شد و درون مواد زائد نفوذ کرده و آنها را از بین ببرد.

اگر از این روش برای چاه بازکنی استفاده می کنید حتما باید بدانید که استفاده از اسید برای چاه بازکنی باعث خوردگی و پوسیدگی لوله ها شده و در استفاده های مکرر از آن ها مشکلات جدی تری برای تاسیسات لوله کشی ساختمان شما به وجود خواهد آورد.

نکته قابل توجه دیگر در به کار بردن اسید جهت چاه بازکنی، این است که استشمام گازهای سمی که از اسید ساطع میشود باعث بروز مشکلات تنفسی برای شما خواهد شد و همچنین اگر اسید روی قسمتی از بدن شما بریزد باعث ایجاد سوختگی شدیدی خواهد شد.

با توجه به خطراتی که استفاده از مواد شیمیایی برای چاه بازکنی دارد، بهتر است با متخصصین مربوطه تماس بگیرید تا آنها با روش ها و وسایل ایمن شما را با چاه بازکنی یاری نمایند.

2.     استفاده از فنر لوله بازکنی برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب و چاه توالتفنر لوله بازکن وسیله ای مناسب برای باز کردن گرفتگی های سخت درون لوله مانند خاک و مواد جامد سخت می باشد.

فنر لوله بازکن تشکیل شده است از موتور و فنر. موتور لوله بازکن فنری وسیله ای است مانند دریل که فنر به سر آن وصل میشود. فنر لوله بازکن هم فنری متناسب با لوله است که باید انعطاف لازم را داشته باشد تا درون خمیدگی لوله بتواند خم شود.

برای استفاده از فنر لوله بازکن باید فنر را به سر دریل یا موتور مخصوص وصل کرد و سر فنر را داخل لوله فرو کرد. با روشن کردن موتور فنر شروع به چرخیدن میکند. هنگامی که موتور روشن شد و فنر لوله بازکن به چرخش در آمد، به آرامی فنر را به داخل لوله فشار دهید. این کار را ادامه دهید تا فنر بیشتر داخل لوله وارد شود و به قسمت گرفتگی لوله برسد. هنگامی که نوک فنر به گرفتگی لوله برسد باعث حرکت خاک و مواد جامد سخت درون لوله شده و آنها را به درون چاه هدایت میکند.

البته فنر لوله بازکن دستی هم وجود دارد به صورتی که در انتهای فنر یک دسته وجود دارد که با آن میتوان فنر را چرخاند. تفاوت فنر لوله بازکن برقی با دستی در سرعت حرکت آن است.

در استفاده از فنر برقی برای باز کردن لوله فاضلاب باید دقت کنید، هنگام چرخش، فنر ممکن است از داخل لوله خارج شود و به اطراف برخورد کند. اگر تجربه کار با این وسیله را ندارید از افراد باتجربه در باز کردن لوله فاضلاب کمک بگیرید.

 

روش های دیگری برای چاه بازکنی وجود دارد که ما در این جا به دو مورد متداول آن اشاره کردیم

·       ساخت مایع چاه بازکنی در خانه

·       چاه بازکنی با پمپ دستی

·       پودر لوله بازکنی

·       دستگاه تراکم هوا

شما می توانید با توجه به نوع گرفتگی ( سطحی یا عمیق ) یکی از روش های بالا را در چاه بازکنی منزل خود به کار ببرید.


خدمات ما در تهران (لوله بازکنی نیاوران ، لوله بازکنی در پاسداران ، لوله بازکنی نارمک و…. )

نیرو های ما آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در تمام زمینه های لوله بازکنی، حفر چاه، تخلیه چاه و… در تمام نقاط تهران  می باشند.

با توجه به خانواده های زیادی که در منازل تهران ساکن هستند و ممکن است بسیاری از آن ها به هر دلیلی نتوانند مسائل مربوط به بهداشت نگهداری از لوله ها را رعایت کنند، گرفتگی لوله ها اتفاقی طبیعی می شود و باید برای جلوگیری از آسیب های بیشتر متخصصین ما را در که در تمام محله های تهران مستقر هستند مطلع کنید.

یکی از خدمات نیرو های ما لوله باز کنی در پاسداران است که چون این محله از محله های قدیمی تهران می باشد مشکلات متفاوتی را در تاسیسات ساختمانی خود دارند.

اگر شما در این محله زندگی میکنید و مشکل لوله بازکنی دارید می توانید با ما تماس گرفته تا نیروهای ماهر ما برای لوله بازکنی در پاسداران در کمترین زمان ممکن مشکل شما را برطرف کنند.

از دیگر خدمات ما لوله بازکنی نارمک می باشد و چون تاسیسات لوله کشی زیادی در این منطقه دچار مشکل می شوند نیرو های در این منطقه مستقر هستند تا پس از تماس شما خودشان را برای لوله بازکنی نارمک به منزل شما برسانند.

خدمات ما محدود به همین دو منطقه در تهران نمی شود بلکه نیرو های ما  برای لوله بازکنی نیاوران و کلیه مناطق تهران آماده خدمت رسانی می باشند.

اگر شما از ساکنین نیاوران هستید، هر لحظه مشکلی برای تاسیسات لوله کشی منزلتان پیش آمد با ما تماس بگیرید تا شما را در لوله بازکنی نیاوران راهنمایی کنیم.

  



/ 0 نظر / 91 بازدید