لوله بازکنی و تخلیه چاه نیاوران

لوله بازکنی و تخلیه چاه نیاوران

معمولا چاه های فاصلاب را با توجه به مکان مورد نظر، با ارتفاع های مختلفی البته با توجه به میزان بالا بودن آب آن منطقه 

 

لوله بازکنی و تخلیه چاه نیاوران

نشانه های پر شدن چاه چیست ؟

-در راه خروجی چاه سوسک دیده شود.

-نشانه دیگر پر شدن چاه گرفتگی در قسمت هایی ازفاضلاب درون منزل مثل سینک،روشویی و...

-در زمین هایی که به صورت شنی می باشند پر شدن چاه خیلی کمتر از زمین های خاکی می باشد در زمین های خاکی به دلیل اینکه دیواره چاه با صابون و چربی ها گرفته می شود مکس آب انجام نمی شود و برای حل این مشکل باید لایروبی یا تخلیه چاه صورت گیرد.

-یکی دیگر از مشکلاتی که معمولا در رستوران ها و غذاخوری ها به وجود می آید رفتن روغن به درون چاه می باشد که باعث گرفتگی روزنه های چاه می شود و برای رفع این مشکل باید تخلیه چاه صورت گیرد و لایروبی ود و در بعصی موارد نیاز به تراش انبار چاه می باشد.

ریزش چاه: در برخی مواقع پیش آمده است که به دلیل پر شدن چاه و بالا آمدن تا زیر سقف چاه باعث ریزش چاه شده است و افراد به روی آن رفته اند و منجر به مرگ افراد شده است.پس باید قبل از پر شدن آن را تخلیه کرد که این خطرات به وجود نیایند.

مهمترین خدمات ما در نیاوران : 

لوله بازکنی نیاوران

لوله بازکنی در نیاوران

رفع گرفتگی لوله در نیاوران

لوله بازکنی نیاوران

 

لوله بازکنی نیاوران :

-باز کردن لوله روش های متفاوتی دارد که یکی از رایج ترین آنها باز کردن لوله با دستگاه ژنراتور لوله بازکنی است.این دستگاه فنر را به چپ و راست میچرخاند که دارای قدرت بالایی است که باعث خراشیدن دیواره لوله می شود لوله را باز میکند.

نوع دیگر باز کردن لوله استفاده از دستگاه تراکم می باشد.زمان که فنر جوابگوی ما نبود از این روش استفاده میکنیم.نحوه کار این دستگاه به صورتی است که با وارد کردن فشار زیاد هوا به لوله باعث باز شدن آن می شود این دستگاه اگر دست افراد متخصص نباشد این قدرت را دارد که لوله را بترکاند.

 

 

پیشگیری از گرفتگی لوله ها:

 

1:یکی از مهمترین نکات در مورد پیشگیری از گرفگی لوله دقت در شست و شوی ظروف اغشته به روغن است.سعی شود تا جایی که مقدور است از ریختن مستقیم روغن استفاده شده (روغن سوخته) در سینک ظرفشویی خود­­داری کنید.بهتر است ابتدا روغن با تکه ­ای پارچه از سطح ظرف برداشته شده و سپس ظرف شسته شود.

 

2:در همین راستا توصیه میشود حتما از صافی (توری) بر روی دهانه سینک ظرفشویی و چاه حمام جهت جلوگیری از ورود اجسام جامد به درون لوله استفاده شود.

 

3:به علاوه بهتر است در کنار رعایت نکات ذکر شده به محض مشاهده گرفتگی های جزیی مقداری اب جوش در لوله ریخته شود تا از اجتماع فضولات درون لوله و گرفتگی های جدی تر جلوگیری شود.

 

4:به بچه ها اموزش دهیم که کاسه توالت فرنگی و چاه توالت های ایرانی محلی برای انداختن اسباب بازی هایشان نیست.

 

 


روشهای خانگی برای لوله بازکنی و رفع گرفتگی های سطحی:

 

ابتدا دقت داشته باشید که تا جایی ک امکان دارد از چاه یا لوله ای که به مرحله سر ریز رسیده و یا اب ان بالا زده است استفاده نکنید.

 

 لوله بازکنی با پمپ دستی:

 

استفاده از این نوع پمپ ها برای لوله بازکنی دستی از گذشته مرسوم بوده و معمولا بیشترافراد شیوه کار با ان­ها را میدانند ازاین رو ارایه این روش بیشتر جنبه یاداوری داشته اما توضیحات لازم جهت استفاده نیز در ادامه اورده میشود.

 

 

 

پمپ لوله بازکن را به گونه ای بر روی دهانه چاه یا سینک قرار دهید که از خروج هوا حین پمپ کردن جلوگیری شود (تا تمام هوای پمپ شده در لوله جریان یابد).حالا میتوانید پمپ کردن را شروع کنید.این کار را چندین مرتبه تکرار کنید اگر گرفتگی خیلی شدید نباشد ممکن است با این روش مشکل برطرف شود و لوله بازکنی میسر شود.در غیر این صورت نگران نباشید , روی کمک ما حساب کنید و ادامه متن را دنبال کنید.

 

استفاده از مواد لوله بازکن:

 

راه دیگر استفاده از محلول ها یا همان اسید لوله بازکن میباشد که میتوانید انواع ان ها را بسته به انتخاب خود از مغازه ها تهیه کنید در چاه یا لوله ریخته و عملیات لوله بازکنی ر انجام دهید.

 

در هنگام کار با محلولهای لوله بازکنی به هیچ وجه سر و صورت خود را به چاه یا لوله نزدیک نکنید زیرا امکان خفگی وجود دارد.

 

همچنین گازهای سمی تولید شده در حین فرایند لوله بازکنی میتواند باعث مصمویت یا خفگی شود.

 

لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله به صورت تخصصی:

 

اگر از شیوه های مطرح شده در بالا کمک گرفتید اما گرفتگی همچنان پا بر جاست احتمالا گرفتگی لوله عمیق بوده و به ابزار , تخصص و تجربه احتیاج است ، سعی کنید از یک سرویس کار با تجربه کمک بگیرید.

 

سرویس کارها با توجه به تجربه شان در این زمینه و همچنین ابزاری که در اختیار دارند میتوانند عملیات لوله بازکنی را راحتت تر و با کیفیت بهتری جلو ببرند و به شما تحویل دهند


/ 0 نظر / 82 بازدید