ترمیم و نوسازی چاه فاضلاب

 

فاضلاب های خانگی از توالت، حمام و آشپزخانه به شیوه سنتی در چاه فاضلاب دفن می شوند. با توجه به تولید فاضلاب زیاد در منازل، رعایت بهداشت مربوط به لوله های انتقال فاضلاب و نکات قابل توجه در نگهداری چاه فاضلاب روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. اما اگر شما هم دچار مشکلاتی از این دست شدید عملیات چاه بازکنی، کلیه کارهای مرتبط با چاه فاضلاب و… را به افراد متخصص بسپارید تا از ایمنی لازم برای رفع مشکل خود برخوردار شوید.


خدمات ما در زمینه تخلیه چاه:

تخلیه چاه شمال تهران

تخلیه چاه شرق تهران

تخلیه چاه غرب تهران

تخلیه چاه تهران

تخلیه چاه کرج

تخلیه چاه قم ، تخلیه چاه ولوله بازکنی قم

تخلیه چاه شیراز ، تخلیه چاه و لوله بازکنی شیراز ، تخلیه چاه فاضلاب در شیراز

تخلیه چاه مشهد ، رفع نم بدون خرابی مشهد

تخلیه چاه اصفهان ، تخلیه چاه فاضلاب در اصفهان


ترمیم و نوسازی چاه فاضلاب

با استفاده از پمپ ساکشن تخلیه چاه فاضلاب و یا تانکر مکنده مخصوص، فاضلاب درون چاه را تخلیه می کنند و توسط تانکر حمل فاضلاب به مکان دیگری حمل می نمایند.

آنها پس از تخلیه چاه فاضلاب چاه به بیرون، دیواره های چاه را لایروبی و پاکسازی می کنند. به این صورت که فردی که تجربه این کار را دارد وارد چاه می شود و شروع به لایروبی و تراشیدن لایه های اضافی برروی دیواره چاه می کند. علت این کار این است که این لایه های اضافی باعث جلوگیری از جذب آب و فاضلاب توسط خاک می شود و در این صورت پس از مدتی استفاده از چاه، فاضلاب درون آن باقی می ماند و سپس چاه سرریز شده و نیاز به تخلیه پیدا می کند.

با لایروبی و تراش چاه فاضلاب بخش مهمی از نوسازی چاه انجام شده است و چاه مورد نظر مانند یک چاه فاضلاب نو و تازه حفر شده کار خواهد کرد.

بخش دیگر عملیات بازسازی چاه متناسب با وضعیت چاه فاضلاب است که این موضوع به تشخیص متخصص تعمیرات چاه فاضلاب برمی گردد. اگر هنوز ساختار چاه فاضلاب وجود داشته باشد یعنی هنوز میله چاه فاضلاب موجود باشد و دیواره آن صدمه ندیده باشد می توان عملیات نوسازی و ترمیم چاه فاضلاب را انجام داد.

عوامل موثر در کهنه شدن چاه فاضلاباصلی ترین عامل کهنه و قدیمی شدن چاه زمان است که بر تمام چاه های فاضلاب تاثیر خود را می گذارد. یعنی با گذشت زمان تمام چاه فاضلاب ها قدیمی تر می شوند و بر همین اساس کهنه خواهند شد.

اما علت دیگری که در کهنه شدن چاه فاضلاب تاثیر زیادی دارد روش نگهداری چاه است. چاه فاضلاب نیازمند رسیدگی و توجه است و باید در دوره های مختلف وضعیت آن را بررسی کرد. اگر به وضعیت چاه فاضلاب رسیدگی نشود دچار فرسودگی شده و پس از مدتی تخریب خواهد شد.

از جمله مهم ترین عامل تخریب چاه فاضلاب پر شدن چاه است. اگر چاه فاضلاب پر شود و فاضلاب درون آن تخلیه نشود این فاضلاب و رطوبت دیواره چاه را به آرامی تخریب کرده و در بلند مدت کل دیواره چاه را از بین می برد. با بررسی وضعیت چاه در صورت نیاز به تخلیه این کار صورت می گیرد و از تخریب چاه جلوگیری به عمل می آید.


از کجا بفهمیم چاه فاضلاب نیاز به تخلیه دارد؟

اگر هر یک از نشانه های زیر را مشاهده کردید بدانید زمان تخلیه چاه فاضلاب رسیده است :

1.    بوی نامطبوع 2.    نم بالای چاه 3.    صدای آب 4.    بیرون زدن فاضلاب 


/ 0 نظر / 107 بازدید